SWP

   Litwa


 2023-12-07 Siatkarze z Butrymańc zdobyli Puchar Solecznickiego Oddziału Rejonowego ZPL

2 grudnia w sali sportowej Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach odbył się turniej w siatkówce mężczyzn o Puchar Solecznickiego Oddziału Rejonowego Związku Polaków na Litwie. Rywalizowało sześć drużyn.

W szranki stanęły drużyny z Koleśnik, Paszek, Ejszyszek, Butrymańc, ze Szkoły Sportowej im. Antoniego Ratkiewicza w Ejszyszkach i ekipa Turgiele-Mariampol.

Najpierw drużyny zagrały w podziale na podgrupy. Zdobywcy I i II miejsc w podgrupach spotkali się w półfinale, w którym drużyna z Butrymańc pokonała ekipę Turgiele-Mariampol, a siatkarze ze szkoły sportowej w Ejszyszkach pokonali zawodników z Paszek.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się Turgiele-Mariampol i drużyna z Paszek. Siatkarze z Paszek zdobyli więcej punktów i stanęli na trzecim schodku podium.

W zaciętym meczu o pierwsze miejsce silniejsza była drużyna z Butrymańc, która pokonała drużynę ze Szkoły Sportowej im. Antoniego Ratkiewicza w Ejszyszkach.

Zwycięzców uhonorowano pucharami i medalami. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody.

Tydzień wcześniej o Puchar Solecznickiego Oddziału Rejonowego ZPL walczyły siatkarki. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Voli Vita z Solecznik. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna I ze Szkoły Sportowej im. Antoniego Ratkiewicza w Ejszyszkach, a trzecie miejsce wywalczyła ekipa z Butrymańc.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: L24.lt / fot. Samorząd Rejonu Solecznickiego


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:173 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(173): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 173