SWP

   Litwa


 2023-12-07 Mikołajki, Mikołajki, Mikołajki…

Mikołajki, Mikołajki, Mikołajki…
6 grudnia - jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie

Mikołajki, to jeden z bardziej sympatycznych dni w roku, szczególnie wyczekiwany przez dzieci.

Od samego rana po korytarzach Gimnazjum im. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze biegały dzieci w pięknych mikołajkowych czapkach z niecierpliwością czekając na wyjazd do Mikołaja, który na nich czekał w Elnių Spa w Rudejkiszkach. Wszystkim dopisywały dobre humory, ale gdy zobaczyli żywe jelenie i sarny, emocjom nie było końca. Karmić z rąk jelenia czy sarnę, to robi prawdziwe wrażenie.

Mikołaj, który zamieszkał w domku obok, zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Gry, zabawy, zagadki przy ognisku, oraz słodki poczęstunek sprawiły wiele radości. Na zakończenie ziołowa herbatka z ciastkami jeszcze bardziej rozpromieniła buzie i rozgrzała serduszka dzieci w ten piękny zimowy dzień.

Na powrotnej drodze dzieci zwiedziły Kernawie, pierwszą stolicę Litwy, która w zimowej szacie wyglądała pięknie i uroczo.

Pełni wrażeń wróciły do gimnazjum, gdzie będą z niecierpliwością oczekiwać na święta Bożego Narodzenia.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:173 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(173): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 173