SWP

   Argentyna


 2023-12-09 Ty zakwitniesz różą, a ja kaliną

W Domu Polskim w Buenos Aires polscy emigranci, uczniowie i nauczyciele języka polskiego oraz dyplomaci wzięli udział w kolejnej edycji akcji Narodowe Czytanie 2023. Jej celem jest promocja polskiej kultury, popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

W tym roku uczestnicy akcji czytali fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, książki napisanej pod koniec XIX wieku. Czytanie miało charakter hybrydowy, gdyż oprócz Polaków zebranych w Buenos Aires, w akcji wzięli udział online Polacy z Sante Fe i Cordoby, a także pracownicy naukowi z Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie nauczyciele języka polskiego z Argentyny kończą studia podyplomowe. Fragment książki zaśpiewały członkinie zespołu ludowego z Buenos Aires „Nasz Balet”

W imieniu Ambasady RP w Buenos Aires w akcji Narodowe Czytanie 2023 wzięli udział konsulowie Monika Perendyk i Konrad Ojeda.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Ambasada RP w Buenos Aires


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952401 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×