SWP

   Irlandia


 2023-12-09 Mikołajki w Galway

W ubiegłą sobotę, dzięki uprzejmości dyrekcji SCCUL na Ballybane, odbyło się spotkanie mikołajkowe zorganizowane przez wielu wolontariuszy w tym Polacy w Galway -come2gether oraz Ladies Nights Club.

Już od wielu lat Polacy w Galway starają się podtrzymać mikołajkową tradycję. Za oknem panowała typowo zimowa aura, a w salach programu Foroige, tego dnia obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana krzątali się po korytarzach wolontariusze ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Wraz z Panią Mikołajową ofiarował dzieciom wspólny taniec i prezenty. Wszystkie dzieci dziękowały Mikołajowi i jego pomocnikom za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne, a także że nie będą sprawiały kłopotów swoim rodzicom.

To było miłe wspólnotowe spotkanie, na którym można było również kupić piękny, oryginalny, ręcznie wykonany upominek, a także, co najważniejsze spróbować przepysznych polskich potraw i ciast.

Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, prezentów, kolędy oraz czasu spędzonego w gronie najbliższych, z rodziną wokół wigilijnego stołu. Dlatego wszyscy czekamy już teraz na upragnione święta i do następnego roku, drogi Mikołaju!!!


Polacy w Galway -come2gether
Zdjęcia Adrian Stęclik oraz Tomasz Cesarz.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952368 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×