SWP

   Czechy


 2024-02-11 Bal z rodzinną atmosferą. Tak bawiono się w Nydku

Okres balowy chyli się ku końcowi, dlatego też w Nydku odbył się tradycyjny bal zorganizowany przez Miejscowe Koło Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Nydku.

Zabawa rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Do tańca grał i śpiewał duet Dariny Szymeczkovej ze Strzelmej w Nydku oraz pochodzącego z Nydku Radka Morcinka,, który obecnie mieszka w Ostrawie. Organizatorzy nie musieli specjalnie zachęcać gości do wyjścia na parkiet, który od samego początku był wypełniony tańczącymi.

W programie zaskoczyły ciekawym występem mażoretki Dračice z Bystrzycy. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w loterii, a wieczór upłynął na tańcach i śpiewie. Podawano smaczną kolację. Na polskim balu nie mogło oczywiście zabraknąć kwiatów i kotylionów. Na balu panowała rodzinna atmosfera, sprzyjająca świetnej zabawie aż do białego rana.


Tekst i zdjęcia: Renata Staszowska
zwrot.cz


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:173 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(173): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 173