SWP

   Austria


 2024-02-12 XIII BAL KARNAWAŁOWY W GÓRNEJ AUSTRII

W ostatnią sobotę karnawału 10 lutego, w wielu miejscach odbywały się bale, na których oprócz przebierańców, bawili się także spragnieni tańca goście.

Zespół z Wiednia „Rythmus” swoimi piosenkami wprowadził tak niesamowitą atmosferę, że uczestnicy zabawy nie schodzili z parkietu. Słowa piosenki Jerzego Połomskiego „Cała sala, śpiewa z nami”, oddają w zupełności nastrój tego balu a repertuar piosenek Uli i Staszka zachęcał wszystkich do wspólnego śpiewania.

Na tym XIII już Balu Karnawałowym zorganizowanym przez Wspólnotę Polaków w Górnej Austrii dało się zauważyć, że uczestnikom oprócz zabawy, chodziło również o wspólne rozmowy i spotkania rodaków. Należy jeszcze nadmienić, że firma kosmetyczna Oriflame ponownie zasponsorowała upominki, w tym roku dla wszystkich przebranych osób – serdecznie dziękujemy!

Stronę kulinarną zapewniła restauracja TiL, która ma swoją lokalizację w obiekcie Volkshaus Paschingu, w którym odbywał się tegoroczny bal.


Red. Polskie Radio w Górnej Austrii,
Zdjęcia: Grzegorz Polanowski, Sebastian Łuczyński, Christian Kloibhofer, Julian Gaborek


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:173 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(173): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 173