SWP

   Ukraina


 2024-02-13 Uroczystość w Domu Polskim w Żytomierzu

Stało się już dobrą tradycją na początku roku organizować w Domu Polskim w Żytomierzu spotkania dla przedstawicieli społeczności polskiej Żytomierza i obwodu. Bez specjalnych okazji, tylko dla tego, żeby wspólnie spędzić kilka godzin w przyjemnej, rodzinnej atmosferze, podzielić się swoimi osiągnięciami i troskami, emocjami, którzy towarzyszą nam na co dzień. Właśnie takie spotkanie w ciepłej rodzinnej atmosferze odbyła się 11 lutego z udziałem prezesów i działaczy społecznych z Romanowa, Suseł, Malina, Bykówki i Żytomierza. Także z wielką przyjemnością witaliśmy na Sali Domu Polskiego Konsula Generalnego RP w Winnicy pana Damiana Ciarcińskiego.

Spotkanie zaczęło się od złożenia gratulacji dla pani Ireny Kopacz, która została wybrana na prezeskę Stowarzyszenia Polaków im. Jana Pawła II w Bykówcę zastępując na tym stanowisku panią Stanisławę Rudkowską.

Następnie zanurzyliśmy się w świat muzyki – wysłuchaliśmy przepięknego koncertu w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego im. J. Zarębskiego pod atutem pana Jana Krasowskiego. Chór regularnie występuje na przedsięwzięciach organizowanych przez Dom Polski i jego brzemiennie zawsze pobudza niesamowite emocje. Jednak tym razem występ był wyjątkowo emocjonalny i nie bez powodów – Chór otrzymał odznakę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Gratulujemy Polskiemu Chórowi Kameralnemu im. J. Zarębskiego oraz panu Janowi Karasowskiemu tego zasłużonego wieloletnią twórczością honorowego odznaczenia!

Kontynuowano spotkanie już w atmosferze nieoficjalnej z poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem ulubionych piosenek polskich.

Dziękujemy Siłom Zbrojnym Ukrainy, że chronią nasze życie i dają nam możliwość pracować i świętować.

Działalność Domu Polskiego w Żytomierzu wspierana jest przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952177 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×