SWP

Francja

PAI

2024-06-03 Hubert Hurkacz zakończył start w turnieju Rolanda Garrosa

Niestety nie udało się Hubertowi Hurkaczowi awansować do ćwierćfinału turnieju Rolanda Garrosa a Paryżu. W meczu czwartej rundy nasz reprezentant musiał niestety uznać wyższość Igora Dimitrowa z Bułgarii. Mecz zakończył się wynikiem 6:7(5), 4:6, 6:7(3).

Hurkacz wyrównał swój najlepszy wynik osiągnięty na paryskich kortach dwa lata temu, zaś Dimitrow po raz pierwszy w swojej karierze, w czternastym już starcie w turnieju w Paryżu awansował do ćwierćfinału.

Było to już szóste spotkanie obu zawodników, i jak dotąd wszystkie pojedynki zakończyły się zwycięstwami Bułgara. Ostatnie ich spotkanie miało miejsce na turnieju Miami Open na początku kwietnia tego roku.

Hurkacz miał dużą szansę na sukces w paryskim pojedynku, zwłaszcza w pierwszym secie, w którym miał aż pięć tzw. break-pointów, ale niestety nie udało mu się wygrać ani jednego z nich. Po stracie pierwszego seta Polak grał w dalszym ciągu dobrze, ale niestety brak mu chyba było odwagi i zdecydowania w kluczowych momentach, i w ten sposób Dimitrow wygrał drugiego seta 6:4. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się szybkim zwycięstwem Bułgara, w trzecim secie Hurkacz przegrywając już trzy jeden zaczął mozolnie odrabiać straty. Było to niestety nieco za późno i podobnie jak w poprzednich setach zabrakło u wrocławianina zdecydowania i nieco bardziej agresywnej gry w kluczowych punktach trzeciego seta. Do tego doszły dość kontrowersyjne decyzje sędziny spotkania.

Nasz reprezentant doprowadził jednak do kolejnego tie-breaka, w którym jednak Dymitrow szybko objąć czteropunktowe prowadzenie, którego już nie oddał do końca seta i całego spotkania.

Niewątpliwie szkoda tej porażki bo zwycięstwo Polaka było z całą pewnością możliwe. Mimo wszystko jednak start w turnieju Rolanda Garrosa Hurkacz powinien uznać za udany a wyrównanie swojego najlepszego dotychczasowego wyniku w tym turnieju za sukces.

Tekst i zdjęcia: Piotr Figura

POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI