SWP

Litwa

2024-06-17 Święto Sportu Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie

W sobotę 15 czerwca w Niemenczynie odbyło się Święto Sportu Rejonu Wileńskiego, organizowane przez Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego. W święcie wzięli udział miłośnicy koszykówki, szachów, warcabów, piłki nożnej oraz siatkówki z wielu gmin rejonu wileńskiego, miasta Niemenczyn oraz Podbrodzia.

Zebranym uczestnikom święta, udanych zawodów i rywalizacji na zasadach Fair play, życzyli Marian Kaczanowski, dyrektor Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego oraz Karol Pacyna, starszy specjalista Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Rejonu Wileńskiego.

Dobra pogoda dopisała sportowcom, którzy ponad 3 godziny rywalizowali o medale i puchary w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Z powodu mokrej nawierzchni na boisku do koszykówki zawody odbyły się w sali sportowej Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie. W koszykówce 3x3 wśród 9 drużyn nie do pokonania byli koszykarze KS „Niemenczyn”, zwyciężając w grupowych spotkaniach, półfinale i finale 13:9 nad koszykarzami „Prisėsk. Pastovėsim”, a trzecie miejsce wywalczyli przedstawiciele Suderwy, zwyciężając z przedstawicielami Mickun.

W zawodach siatkówki rywalizowało 13 zespołów, a we wszystkich spotkaniach zwyciężyli przedstawiciele Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego, pokonując w finale siatkarzy z Awiżeń 2:1. Brązowe medale wywalczył zespół z Niemenczyna.

W piłce nożnej najlepsi byli piłkarze z Wołczun, zwyciężając we wszystkich spotkaniach, zdobywając 15 bramek i tracąc tylko 3. Srebrne medale zdobyli piłkarze z „Vilnoji”, brązowe medale wywalczyła drużyna z Niemenczyna.

Sporo emocji mieli miłośnicy szachów, po prawie 3 godzinowych zmaganiach zwyciężył Walerij Bugajecas, o pół punktu mniej zdobył Zbigniew Bortkiewicz, zajmując 2. miejsce, trzecie miejsce zajął Raimondas Kariauskas.

W warcabach zwyciężył Vilius Karalius, 2. miejsce zajął Antanas Smaidrys, a trzecie – Wiaczesław Perwenis. W grupie kobiet 1. miejsce zajęła Irena Girdžiutė.

Zdobywcy 1-3 miejsc zostali nagrodzeni medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi od Centrum Sportu Rejonu Wileńskiego. Na święcie sportu obecni byli przedstawiciele mediów – telewizja TVP Wilno.