III Polonijne Halowe Mistrzostwa Świata w Tenisie Ziemnym, które w terminie 3-6 kwietnia 2025 odbywały się w hali Vitality w Wędryni, właśnie dobiegły końca. W turnieju organizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Sportowe „Beskid Śląski” wzięło udział 61 zawodników z sześciu krajów: Niemiec, Austrii, Litwy, Szwecji, USA oraz Czech.
Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji cztery profesjonalne korty tenisowe. W czwartek rozegrano fazę grupową, która pozwoliła wyłonić drabinkę turniejową w kategoriach mężczyzn, kobiet oraz miksta. W piątek rozpoczęła się faza pucharowa, a także turniej deblowy.
– Trzecia edycja była udana. Wszyscy zawodnicy, którzy wzięli w niej udział, zagrali sporo meczów przez te cztery dni, więc myślę, że zadowolenie pod względem sportowym jest na maksimum spełnione. Jeżeli chodzi o samo przygotowanie turnieju, to w zasadzie nic nie zmieniliśmy podczas tej edycji, ponieważ turniej przygotowaliśmy od początku pod pewnym kątem i utrzymujemy ten sam styl gry, zmieniamy tylko grupy wiekowe w zależności od zgłoszonych zawodników. Można powiedzieć, że w tym roku ekipa z Zaolzia zdominowała ten turniej, bo zdobyła najwięcej nagród – podsumował tegoroczne zawody Arnold Sikora, wiceprezes PTTS „Beskid Śląski.
Kobiety 16-42:
I. miejsce – Vanesa Zichlarzová
II. miejsce – Katarina Lubecka
III miejsce – Ewa Zwanzinger
Kobiety 42+:
I. miejsce – Jolana Šlezarová
II. miejsce – Karin Farna
III. miejsce – Małgorzata Kaliński
Mężczyźni 16-42:
I. miejsce – Tadeusz Lakota
II. miejsce – Erwin Sutowic
III. miejsce – Jaroslav Jotko
Mężczyźni 46-59:
I. miejsce – Maciej Stefański
II miejsce – Bogdan Piwko
III. miejsce – Miro Jan Lubecki
Mężczyźni 60+:
I. miejsce – Arnold Sikora
II miejsce – Tadeusz Farny
III. miejsce – Julian Gaborek
Mężczyźni 70+:
I. miejsce – Ryszard Nowotka
II. miejsce – Lech Kaszyński
III. Józef Michali
Kobiety deble:
I. miejsce – Renata Boris, Vanesa Zichlarzová,
II. miejsce – Katarina Lubecka, Jolana Šlezarová
III miejsce – Karin Farna, Iwona Szewczyk
Mężczyźni deble:
I. miejsce – Robert Cieślar, Tadeusz Lakota
II miejsce – Arnold Sikora, Roman Sikora
III miejsce – Miro Jan Lubecki, Radek Němčík
Miksty:
I. miejsce – Erwin Sutovic, Vanesa Zichlarzová
II. miejsce – Radek Borski, Barbara Cieślarová
III. miejsce – Miro Jan Lubecki, Katarina Lubecka
Tekst i zdjęcia: Sylwia Grudzień
zwrot.cz
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Wyjątkiem jest uzyskanie indywidualnej zgodny redakcji, wówczas zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.