W niedzielę 4 maja 2025r., w kościele św. Moniki w Monachium świętowaliśmy doroczny odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
Uroczystości odpustowe rozpoczęły się procesją z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej i wspólnym odśpiewaniem Litanii Loretańskiej. Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Jan Krawiec, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Eucharystię współkoncelebrowali Stanisław Plawecki CSsR i o. Tadeusz Trojan CSsR.
Jak co roku w uroczystości wziął czynny udział Polski Zespół Folklorystyczny „Krakowiak”.
Po uroczystej liturgii parafianie zgromadzili się w sali parafialnej, gdzie obejrzeli występ Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiak”. Wystąpiły trzy grupy wiekowe: dzieci, młodzież i dorośli. Przepiękne tańce i śpiewy zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.
Barbara Menhard
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: korespondencja dla PAI
NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Wyjątkiem jest uzyskanie indywidualnej zgodny redakcji, wówczas zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.