Po raz jedenasty w ciągu minionych 33 lat mam przyjemność organizować Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Iwoniczu-Zdroju. Pozwala mi to podziwiać troskę, z jaką środowiska polonijne i polskie poza granicami kraju, przywiązują do wdrażania kolejnych pokoleń w nurt polskiej kultury.
Jestem też każdorazowo pełen podziwu dla zaangażowania dzieci i młodzieży w uprawianą dyscyplinę sztuki, stanowiącą jeden z filarów polskiej kultury i tradycji. Moje uznanie i podziw podziela też każdorazowo polska publiczność, nagradzając zespoły rzęsistymi brawami. Czekaliśmy na Wasz przyjazd z niecierpliwością, wiedząc jak ważne są dla Was wizyty w Polsce oraz możliwość prezentowania tu swego dorobku, a także jak dla kraju istotna jest więź z Polonią.
Staraliśmy się przygotować Wasz pobyt w Iwoniczu jak najlepiej. Będzie to dla zespołów pracowity czas, bo chcemy pokazać ich dorobek nie tylko na festiwalowej estradzie, ale też w różnych innych środowiskach województwa podkarpackiego, które oczekują Was z ciekawością.
Witam więc gorąco, życząc satysfakcji, nowych znajomości i przyjaźni, a także wielu wrażeń, którymi po powrocie do swych krajów, będziecie się dzielić z bliskimi.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Wyjątkiem jest uzyskanie indywidualnej zgodny redakcji, wówczas zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.