Rosja
 2019-08-19 POLONIA ARCHANGIELSKA WITA UCZESTNIKÓW RAJDU KATYŃSKIEGO Albina Jegorowa

W miniony weekend Polonia Archangielska miała przyjemność gościć niezwykłych gości. Archangielsk, po pokonaniu kilku tysięcy kilometrów na motocyklach, odwiedzili członkowie Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

W sobotę uczestników Rajdu przywitała Pani Prezes Polonii Виктория Рехачева która zadbała o to, żeby pobyt naszych gości na ziemi północnej był przyjemny i bezpieczny.

W niedzielę odbyła się wspólna msza w Parafii św. apostołów Piotra i Pawła podczas której naszemu księdzu Jozef Roman towarzyszyło dwóch księży z Rajdu. Po mszy i spotkaniu z Polonią uczestnicy Rajdu złożyli wieniec i zapalili znicze przy pomniku Ofiarom represji politycznych -Sołowiecki kamień.

Pobyt w Archangielsku zakończył się zwiedzaniem skansenu Malye Korely. Mamy nadzieję że naszym gościom się spodobało i liczymy na to że zabrali ze sobą dużo pozytywnych emocji i wspomnień. Przed Rajdem jeszcze daleka droga zanim wrócą do Polski więc życzymy im szerokiej drogi i szczęśliwego powrotu do domu i zapraszamy ponownie.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Albina JegorowaPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook