Stany Zjednoczone Ameryki
 2019-09-05 „80 lat temu Niemcy napadły na Polskę”. Wielki napis na Times Square Polish & Slavic Federal Credit Union

"Przypominamy światu: 80 lat temu Niemcy napadły na Polskę rozpoczynając II wojnę światową" - taki napis w języku angielskim wyświetlał się na na budynku NASDAQ na nowojorskim Times Square. Słowa zostały zilustrowane znanym zdjęciem niemieckich żołnierzy wkraczających na polskie terytorium i łamiących graniczny szlaban. Baner był wyświetlany na największym ekranie w centrum Nowego Jorku przez kilkanaście godzin w niedzielę, 1 września. Trwał 30 sekund i był wyświetlany przynajmniej trzy razy na godzinę.

Sponsorem przedsięwzięcia była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. „Pierwszego września chcieliśmy przypomnieć na wielkim ekranie w centrum Nowego Jorku, na Times Square o tym dramatycznym wydarzeniu i tragedii, jaką przeżyli Polacy. Chcieliśmy jako Nasza Unia przyczynić się do tej lekcji historii, aby Amerykanie i ludzie z całego świata dowiedzieli się, gdzie i kiedy zaczęła się II wojna światowa – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU, Bogdan Chmielewski. To już druga inicjatywa PSFCU tego typu. Z okazji 100-lecia, w najbardziej prestiżowym miejscu w Nowym Jorku, w niedzielę, 11 listopada załopotała animowana flaga Polski z napisem w języku angielskim “Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Była wyświetlona kilkadziesiąt razy na budynku NASDAQ, który znajduje się na nowojorskim Times Square, zwanym przez wielu “skrzyżowniem świata” (The Crossroad of the World).


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polish & Slavic Federal Credit UnionPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook