Australia
 2019-09-07 NARODOWE CZYTANIE W MELBOURNE Melbourne Polish School

Dzisiaj, 7 września w Melbourne Polish School odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania.

To, jak dzisiaj zaprezentowali się uczniowie zaparło nauczycielom i rodzicom dech w piersiach. Wszystkim bardzo zależało, aby czytany fragment przedstawić jak najlepiej to jest możliwe. Czasami mimo utraty głosu, braku odwagi do wystąpień publicznych, ciągle rozwijającym się umiejętnościom czytania w języku polskim, a przede wszystkim mimo trudnym do przeczytania lekturom. Swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu wzięła udział również grupa przedszkolna, która zaprezentowała ćwiczoną specjalnie na tę okazję piosenkę.

Uczniowie wykazali zdolności zaradzenia najtrudniejszym dla nich przeciwnościom i wykonali swoje zadanie na najwyższym poziomie. Dla najlepszych, wybranych w drodze głosowania, czekały dziś nagrody.

Jak relacjonują organizatorzy, spektakularny sukces akcji to zasługa nauczycieli, rodziców ale także babć, które w ramach projektu „Poczytaj mi babciu” dzielnie ćwiczyły czytanie.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Melbourne Polish SchoolPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook