Nowa Zelandia
 2019-09-08 Narodowe Czytanie w Christchurch 2019 Polonia Christchurch New Zealand

7 września 2019 r. polskie nowele czytano w ponad trzech tysiącach miejsc w Polsce i 31 krajach świata. Najbardziej oddalonym od Polski miejscem, w którym odbyła się akcja, była Nowa Zelandia.

Z racji na zbieżność dat, w tym roku połączono doroczny Podwieczorek Seniorów z udziałem w akcji Narodowego Czytania, w ramach której wspólnie czytano wybrane fragmenty ośmiu polskich nowel. Zwyciężczynią konkursu ze znajomości tegorocznych lektur została Dorota, z robiącym wrażenie wynikiem 11/12 punktów!

Z uwagi na przypadającą w tym roku 75-ą rocznicę przyjazdu do NZ polskich dzieci "Pahiatulczyków" program wzbogaciło również wspólne czytanie ich wspomnień.

Na gości czekały tradycyjne polskie przekąski, wspaniałe wypieki i niespodzianka w postaci relacji filmowej z występów Polonusa na festiwalu PolArt w Brisbane.

Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom wczorajszego spotkania za wspólne spędzenie sobotniego popołudnia. Miłośników polskiej literatury zaproszono za rok na wspólne czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polonia Christchurch New ZealandPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook