Stany Zjednoczone Ameryki
 2019-10-09 NATALIA KAWALEC WSCHODZĄCĄ GWIAZDĄ NASZEJ UNII 2019 Polish & Slavic Federal Credit Union

Brooklyn, Nowy Jork (7 października 2019 r.) – Utalentowana 15-letnia śpiewaczka Natalia Kawalec z Chicago została uznana za Wschodzącą Gwiazdę Naszej Unii 2019. To już czwarta osoba, młody wiekiem i utalentowany Członek Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (PSFCU), która otrzymała ten zaszczytny tytuł.

Podczas uroczystości w siedzibie PSFCU na nowojorskim Greenpoincie, Natalia Kawalec odebrała specjalny certyfikat oraz czek na pięć tysięcy dolarów. „Już po raz czwarty przyznajemy nagrodę dla Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii i cieszy mnie, że po trojgu sportowców, po raz pierwszy nagradzamy osobę z szeroko pojętego świata szołbiznesu. Ważne też, że Natalia jest pierwszą osobą z Chicago, która tę nagrodę otrzymuje, co jest tylko potwierdzeniem faktu, jak ważny to dla Naszej Unii rejon działania” – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski. Wręczając czek na pięć tysięcy dolarów wyraził życzenie, że Natalia Kawalec śpiewając „będzie rozsławiać imię Polonii i Polski nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie”. Już jako Wschodząca Gwiazda Naszej Unii 2019 zaśpiewała na tegorocznej nowojorskiej Paradzie Pułaskiego, występując na platformie, która towarzyszyła kontyngentowi Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.


SWP


Natalia Kawalec ma 15 lat i jest uczennicą 2 klasy Conant Liceum w Chicago, uczęszcza także do Polskiej Szkoły Św. Trójcy. Śpiewa właściwie od zawsze: zaczynała, jako mała dziewczynka w scholi dziecięcej w kościele na popularnym w Chicago „Trójcowie”, od wieku 5 lat gra także na pianinie. Od paru lat zdobywa pierwsze nagrody na różnych konkursach muzycznych, konkursach piosenki polskiej. Jest multiinstrumentalistą: gra na pianinie (to jej ulubiony instrument), gitarze, flecie poprzecznym i ukulele. Pisze i komponuje własne utwory. Nagrała swój pierwszy singiel „Can't Wait”, który jest dostępny we wszystkich sklepach internetowych i na jej kanale w YouTube. Natalia nagrała swoją pierwszą, świąteczną płytę, obecnie zbiera materiał na debiutancki album. Właściwie każdą wolną chwilę przeznacza na śpiewanie i komponowanie. Bardzo ceni sobie polską piosenkę, lubi śpiewać m. in. utwory Czesława Niemena. Obecnie pobiera lekcje śpiewu u znanej chicagowskiej artystki, kompozytorki i piosenkarki Jade Maze. Od 10 lat także w zespole pieśni i tańca „Lajkonik”, z którym miała okazję kilkakrotnie brać udział w festiwalach w Polsce.


SWP


Nagroda dla Wschodzącej Gwiazdy Naszej Unii została wręczona po raz czwarty. Ustanowiono ją w 2014 r. jako część Programu Stypendialnego PSFCU, aby nagradzać młodych wiekiem Członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na podstawie szczególnych osiągnięć kandydata w “dziedzinie nauki, sportu, muzyki, sztuki, przywództwa lub szczególnego talentu, udokumentowanego na poziomie krajowym bądź międzynarodowym”. Poprzedni laureaci to pływak Michał Domagała (2014), brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 w szermierce, Monika Aksamit (2016) oraz gimnastyk Tymoteusz Kutyla (2018).

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa powstała w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie. Po 43 latach działalności jest uważana za największą, polską instytucję finansową poza granicami Polski oraz największą etniczną unię kredytową w Stanach Zjednoczonych. Obsługuje ponad 100 tysięcy Członków PSFCU i ich rodzin (łącznie ponad 135 tys. osób). Aktywa PSFCU przekroczyły w tym roku 2 miliardy dolarów. Nasza Unia posiada 19 oddziałów w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania. 9 listopada zostanie otwarty 20. oddział – a szósty w aglomeracji chicagowskiej – w Orland Park, IL.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polish & Slavic Federal Credit UnionPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook