WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK PAI


   Kazachstan
 2019-12-07 ANDRZEJKI W NUR-SUŁTANIE Gabinet języka polskiego im. Adolfa Januszkiewicza w Nur-Sułtanie

30 listopada w Gabinecie języka polskiego im. Adolfa Januszkiewicza przez cały dzień świętowano Andrzejki. Relacja z zabawy pojawiła się na stronie Gabinetu:

Najbardziej atrakcyjną i wywołującą najwięcej emocji wróżbą, było lanie wosku przez dziurkę od klucza i odczytywanie z kształtu jego cienia, co nas spotka w kolejnym roku. Wyobraźnia podpowiadała różne scenariusze i dzięki temu było bardzo wesoło.

Oczywiście nie poprzestano na jednej wróżbie! Były jeszcze karteczki z nazwami miast polskich i zwierząt, imiona osób, które spotkamy. Poznaliśmy zawody, które będziemy wykonywać w przyszłości. W rytm muzyki losowaliśmy karteczki z wróżbami na przyszły rok. Wiele z nich związanych było z Polską! Nie mogło zabraknąć wróżby z butami, dzięki której wiemy, kto z nas pierwszy pojedzie do Polski.

Wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, ale dzięki nim świetnie się bawiliśmy


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Gabinet języka polskiego im. Adolfa Januszkiewicza w Nur-SułtaniePODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook