WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK PAI


   Rosja
 2019-12-08 TYMOTEUSZ BIES - MŁODY I PIEKIELNIE ZDOLNY PIANISTA http://gazetapetersburska.org/

Tymoteusz Bies, laureat wyróżnienia i nagród specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej, wystąpił 6 grudnia 2019 roku w Sankt Petersburgu z recitalem zatytułowanym "W polskim tonie".

Niezwykłym darem Instytutu Polskiego na Dzień św. Mikołaja stał się dla petersburżan koncert fortepianowy polskiego wykonawcy Tymoteusza Biesa.

Tymoteusz Bies nie po raz piewszy występuje w Petersburgu. Wcześniej uczestniczył w ważnych wydarzeniach muzycznych w Petersburgu i Pietrozawodzku. Pianista urodził się 9 czerwca 1995 r. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Zbigniewa Raubo, był uczestnikiem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Współpracował z wieloma orkiestrami, między z innymi z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Polską Orkiestrą Radiową czy Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia.Występował w kraju i za granicą, m.in. w nowej siedzibie NOSPR, w Filharmonii Narodowej, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Opolskiej, w sali koncertowej Muzeum Fryderyka Chopina, w Sankt Petersburgu, Pietrozawodzku, Paryżu, Kolonii, Rzymie, na 69 Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju czy na Festiwalu Chopin i Jego Europa, Festiwalu Chopinowskiego w Rzeszowie.

Jest laureatem stypendium Krystiana Zimermana (2016), stypendium Fundacji Piotra Klera (2016) oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015).

Niezwykła technika, żarząca się iskra nieokiełznanej młodości i temperamentu wykonawczego były ozdobą wieczoru i spotkania z muzyką polską splecioną polskim tonem nastroju: poczynając od L. Różyckiego do S. Moniuszki, I. Paderewskiego, kończąc wariacjami Karola Szymanowskiego – stały się prawdziwym darem człowieka dla człowieka w Dniu św. Mikołaja i w dniu zamknięcia oficjalnych obchodów Roku Stanisława Moniuszki w Sankt Petersburgu.

6 grudnia 2019 r. Petersburg
Teresa Konopielko

PS.
Na zakończenie rozlosowano „prezenty” od sw. Mikołaja przekazane przez Instytut Polski


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: http://gazetapetersburska.org/Fot IPwP
PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook