WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK PAI


   Kazachstan
 2019-12-12 PRZYGOTOWANIA DO POLONIJNEJ WIGILII W KARAGANDZIE Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków "Polonia"

Wigilia Polonijna w Karagandzie już za kilka dni. Przygotowania ruszyły pełną parą.

To część praktyczna, ponieważ teorią na temat tradycyjnych obyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia zajmowaliśmy się na lekcjach już wcześniej.

Dziś na warsztatach kulinarnych przygotowane zostały uszka do czerwonego barszczu. Zrobiliśmy ich kilkaset! Na kolejnym spotkaniu lepienie pierogów (farsz już mamy), gotowanie czerwonego barszczu, kompotu i zrobienie kutii. Pogoda nam sprzyja, jest piękny dzień. Przy pracy panuje ożywiona atmosfera, wiele rozmawiamy, jest oczywiście dużo śmiechu. Przepyszne uszka, już zamrożone czekają na Wigilię.

Za pomoc w organizacji warsztatów kulinarnych serdeczne dziękujemy księżom Marianom.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków "Polonia"PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook