WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK PAI


   Argentyna
 2019-12-13 W Mar del Plata o fenomenie „Solidarności” Ambasada RP w Buenos Aires

Centro Cultural "Cine Polaco" rozstrzygnęło konkurs na najlepszą pracę o najnowszej historii Polski. Główną nagrodę ufundowała Ambasada RP w Buenos Aires.

W konkursie historycznym, w którym oceniano najlepsze prace o historii Polski, wygrał Andrzej Kiciński, Argentyńczyk polskiego pochodzenia. Tematem konkursu był ruch społeczny „Solidarność” w latach 1980-1989, który powstał jako ogólnopolski związek zawodowy dla obrony praw pracowniczych, a potem przekształcił się w jeden z głównych ośrodków opozycji przeciw rządowi Polski Ludowej i komunizmowi.

W jury zasiedli Teresa Uzarowicz, Jerzy Łagocki i Witold Kopytyński.

- Polonia w Mar del Plata skupia ludzi bardzo życzliwych i serdecznych. Długo rozmawialiśmy o wyzwaniach jakie przed nią stoją, o planach na przyszły rok i współdziałaniu środowisk polonijnych w Argentynie – mówi Robert Ambroziak z Wydziału Konsularnego w Argentynie.

Rozstrzygnięcie konkursu było częścią obchodów 10-lecia Centro Cultural „Cine Polaco” w Mar del Plata, które promuje polską kulturę i wiedzę o Polsce. Raz w miesiącu organizuje m.in. pokaz wybranego filmu polskiego.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ambasada RP w Buenos Aires
zdjęcia: Cine PolacoPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook