WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK PAI


   Stany Zjednoczone Ameryki
 2020-01-13 Święto Trzech Króli na Brooklynie http://www.ny.bialyorzel24.com/

W przeddzień Święta Objawienia Pańskiego, czyli w niedzielę 5 stycznia, ulicami Brooklynu przeszedł orszak Trzech Króli. Świąteczny pochód wyruszył z Greenpointu, gdzie przy Meeker Avenue odbyło się oficjalne jego rozpoczęcie i maszerując Graham Avenue dotarł do Debevoise Street na Wschodnim Williamsburgu.

Tegoroczna Parada Trzech Króli odbyła się już po raz 23. i tradycyjne była zorganizowana przez społeczność latynoamerykańską zamieszkującą Brooklyn. Wzięły w niej udział setki osób rożnych narodowości. Wielu uczestników było przebranych w tradycyjne ludowe stroje z krajów, które reprezentowali. Niektórzy mieli ze sobą flagi narodowe. Prócz osób dorosłych było wiele dzieci oraz młodzieży dumnie maszerującej w kontyngentach szkół, do których uczęszczają. Byli także przedstawiciele nowojorskiej policji, lokalni działacze i politycy. Wśród paradujących można było także spotkać Polaków. Największe zainteresowanie publiczności jak zwykle wzbudzali przebierańcy w kolorowych strojach, w których świętują Objawienie Pańskie w swoich krajach. Dzięki nim Brooklyńska Parada Trzech Króli zawsze jest bardzo wesoła i kolorowa.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: http://www.ny.bialyorzel24.com/MZPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook