Polski Uniwersytet na Obczyźnie zaprosił nauczycieli polonijnych z Europy, i nie tylko, do uczestnictwa w I Międzynarodowym Dniu Edukacji Polonijnej dotyczącym interdyscyplinarnych problemów warsztatu nauczyciela polonijnego. Wydarzenie odbyło się 12 stycznia 2020 r. w Londynie, w POSK-u.
Polski Uniwersytet na Obczyźnie (PUNO) w Londynie skupia specjalistów – badaczy i praktyków zajmujących się edukacją polonijną na terenie Wielkiej Brytanii i nie tylko. Pomysł organizacji I Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej Projekt powstał w wyniku rozpoznania przez pracowników PUNO potrzeby specjalistycznego programu do pracy z pracy z dziećmi w polskich szkołach poza granicami kraju.
Skierowany był do organizatorów pracy oświatowej, dydaktyków oraz innych osób zainteresowanych edukacją w polskich szkołach poza granicami Polski a dotyczył zastosowań praktycznych i miał charakter interdyscyplinarny. W jego realizację włączyła się kadra naukowa PUNO oraz pracownicy naukowo-dydaktyczni, zajmujący się tematyką pracy z uczniem w warunkach migracyjnych z uczelni w Polsce.
Dzięki uczestnictwu w sesjach wykładowych nauczyciele uczący w polskich szkołach poza granicami Polski podniosło swój poziom wiedzy i kompetencji a także wzbogaciło warsztat pracy.
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: https://puno.edu.pl/
NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Wyjątkiem jest uzyskanie indywidualnej zgodny redakcji, wówczas zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.