WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK PAI


   Francja
 2020-01-14 JASEŁKA, GWIAZDKA I POLSKIE TAŃCE W ARGENTEUIL APE Szkoła Polska Argenteuil / Ruszała Małgorzata

W niedzielę 12 stycznia w Argenteuil na sali Jean Vilar, odbyły się coroczne Jasełka, Gwiazdka szkolna oraz pokaz tańców folklorystycznych a także kwestowano na rzecz WOŚP. Organizatorem tego wydarzenia jak co roku było Stowarzyszenie prowadzące Szkołę Polską im. Marii Curie – Skłodowskiej w Argenteuil we Francji.

W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: żona Ambasadora RP w Paryżu, pani Izabela Młynarska a także przedstawiciele Gminy miasta Argenteuil: burmistrz pan Georges Mothron z małżonką, zastępca burmistrza pan Xavier Péricat oraz Gilles Savry, drugi zastępca burmistrza. Goście w swoich przemówieniach wyrazili swoją sympatię z Polonią francuską a także podziękowali zarządowi za zaproszenia na uroczystość. Na sali zgromadziło się tego dnia ponad 500 osób, które mogły podziwiać: nowoczesne jasełka, gwiazdkę szkolną oraz pokaz tańców folklorystycznych w wykonaniu dziecięcej grupy tanecznej „Motylki”.Oczekiwany długo gość, Święty Mikotaj rozchorował się na grypę żołądkową, ale wysłał w zastępstwie swoją piękną córkę i kuzynki, które obdarowały wszystkie dzieci darmowymi łakociami.

Swój występ zaprezentował również folklorystyczny zespół młodzieżowy „WICI”.W barze można było się delektować przysmakami kuchni polskiej oraz spróbować swojego szczęścia w loterii i wygrać główną nagrodę, którą były bilety na koncert „Bajmu” w Paryżu oraz bilety wstępu do parku rozrywki dla dzieci „Saint Paul".


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: APE Szkoła Polska Argenteuil / Ruszała Małgorzata
filmy: APE Szkoła Polska Argenteuil
zdjęcia: www.iFrancja.frPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.KULTURA - TRADYCJA


facebook