SWP

   Litwa
 2020-01-28 AKCJA "POLSKA KSIĄŻKA NA LITWĘ" Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla

"Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela."
/Władysław Orkan/

Tuż po nowym roku, dzięki hojnym Darczyńcom, biblioteka Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Stelmachowskiego w Starych Trokach wzbogaciła swój księgozbiór o nowe tytuły książek dla dzieci i młodzieży.

Przed kilkoma laty nauczycielka muzyki Lilia Kieras przypadkowo zapoznała się z Państwem Ireneuszem i Katarzyną Neumann (nauczyciele j. polskiego) z Polski. Nawiązane kontakty zaowocowały współpracą.

Społeczność naszej szkoły serdecznie dziękuje nowym Przyjaciołom – Państwu Ireneuszowi i Katarzynie Neumann oraz Panu Leszkowi Naumowiczowi, dyrektorowi Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kostrzynie nad Odrą za dobroć, życzliwość, za organizację akcji "Polska książka na Litwę". Otrzymane w darze książki wzbogacą zbiór naszej biblioteki, a młodym czytelnikom dadzą możliwość szerszego wyboru.

Okazujemy wdzięczność wszystkim zaangażowanym, którzy choć oddaleni od naszej szkoły o setki kilometrów, pamiętają o naszych uczniach i po raz kolejny ofiarują niesamowity dar – wiele książek z literatury dziecięcej i młodzieżowej, lektur szkolnych, książek popularno-naukowych, pomocy naukowych i podręczników, albumów, atlasów, poradników... Z ogromną radością witamy książki w języku polskim, bo rozwijają nasz język ojczysty, ubogacają naszą wyobraźnię.


Uczniowie, Nauczyciele oraz Dyrekcja
Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Stelmachowskiego
w Starych TrokachPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14380841 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×