SWP

   Polska
 2020-11-27 Spotkania w Klubie Repatrianta "Wspólnoty Polskiej"

W ramach Klubu Repatrianta odbył się cykl spotkań online pt. „Tajniki załatwienia dokumentów”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród Repatriantów z Polski, ale również osób czekających na zgodę.

W związku z pandemią COVID-19 zdecydowano spotkania Klubu Repatrianta przenieść do sieci. Na początku budziło to wiele obaw, niepokoju, ale pierwsze spotkania z cyklu „Tajniki załatwienia dokumentów” pokazały, że ten temat jest zarówno aktualny dla mieszkających w Polsce od jakiegoś czasu, jak i nowo przybyłym, czekającym na zezwolenie.

Antonina Grabowska, Repatriantka z Kazachstanu, podzieliła się swoim doświadczeniem, podpowiedziała jakie są kroki w załatwieniu spraw w Urzędzie Pracy, co muszą wiedzieć, z jakimi problemami borykają się osoby po przyjeździe i na co warto zwrócić uwagę przed przyjazdem do Polski.

Spotkania połączyły Repatriantów z całej Polski, Rosji, Uzbekistanu, Ukrainy czy Kazachstanu. Uczestnicy nie zważając na godziny, chętnie się łączyły, zadawały pytania.

Na zakończenie zdecydowano zorganizować kolejne spotkanie na temat emerytury, który się okazał bolączką wielu osób.
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE


Zapraszamy na cykl spotkań online dla Repatriantów w ramach Klubu Repatrianta Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" pt. „Tajniki załatwienia dokumentów” w 2 językach. Spotkania odbędą się w dwóch językach - po polsku i rosyjsku. Czas trwania jednego spotkania ok. 2 godz.

Terminy spotkań

4 grudnia godz. 18.00
- W Urzędzie Pracy – wszystko, co musisz wiedzieć

5 grudnia godz. 10.00
– Aktywizacja zawodowa repatrianta według Rozdziału 6 Ustawy o repatriacji – podstawowe informacje

7 grudnia godz. 18.00
– Uznawalność zagranicznych dokumentów

Gdzie

Warsztaty będą odbywać się na platformie ZOOM.

Link z hasłem będzie wysłany w przeddzień warsztatów

Zgłoszenia

Prosimy o zgłoszenia na adres email: klubrepatrianta@swp.org.pl
wpisując imię, nazwisko oraz dzień spotkania.
Klub Repatrianta Stowarzyszenia "Wspólnota polska"

Klub Repatrianta Stowarzyszenia "Wspólnota polska" to miejsce, gdzie Repatrianci mogą spotykać się we własnym gronie, brać udział w życiu kulturalnym, zasięgnąć porad specjalistów: prawnika, psychologa, doradcy zawodowego. Zapraszamy również na lekcje języka polskiego, poznanie historii i kultury polskiej.IDEA POWSTANIA KLUBU REPATRIANTA W WARSZAWIE

Po ustawowo przyjętym 90 dniowym pobycie w ośrodku, podczas którego Repatrianci uczą się jęz. polskiego, historii Polski, poznają polskie tradycje, przechodzą kursy zawodowe i poszukują stałego miejsca zamieszkania, opuszczają ośrodek. Nie wszyscy jednak od razu odnajdują się w nowej rzeczywistości. Nadal potrzebują wsparcia, fachowej pomocy i konsultacji.

W tym celu zasadne jest utworzenie Klubu Repatriantów – miejsca wspólnych spotkań z fachowcami z danej dziedziny, miejsca spotkań towarzyskich, społecznej integracji przy drobnym poczęstunku czy organizacji spotkań kulturalnych ważnych dla historii Polski – wyjść do teatru, muzeum czy kina. Repatrianci chętnie skorzystają z pomocy doradcy zawodowego, prawnika, psychologa czy pedagoga. Klub Repatrianta z pewnością spełni swoją rolę i oczekiwania.

KOORDYNATOR KLUBU REPATRIANTÓW

Tatiana Čepukoit
tel. +48 660 416 792
mail. klubrepatrianta@swp.org.plPORTAL KLUBU REPATRIANTA
Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ