SWP

   Uzbekistan
 2021-04-11 LEM I…JAJKA WIELKANOCNE?

Połączyć Wielkanoc ze Stanisławem Lemem - niemożliwe? A jednak tak - możliwe w dalekim Uzbekistanie!

W Stowarzyszeniu „Świetlica Polska” idea o roku 2021, ogłoszonym Rokiem Stanisława Lema, jest znana i propagowana. Jeden z jego członków, Siergiej Szechowcow, uczęszczający na zajęcia języka polskiego, postanowił własnoręcznie skonstruować specjalną maszynę do dekorowania jajek! Poświęcił temu projektowi, który nazwał „Cyberjaja”, sporo czasu, ale efekty są oszałamiające.

Stanisław Lem jest bliski Siergiejowi w sferze stwarzania nowych rzeczy, ale nie tylko….Drugą miłością zdolnego konstruktora są wysokie góry, co daje mu możliwość przebywania bliżej nieba i Kosmosu. Ten utytułowany wspinacz, który zdobył wiele szczytów (m.in.Uszba, Muztor, Ming Bulak, Czimgan), jest jednocześnie niezwykle skromnym i miłym człowiekiem. Należy dodać, że tak zafascynował się poznawaniem języka i kultury polskiej, że stało się to kolejnym jego wyzwaniem!


PAI

Siergiej himalaistaInformacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencji dla PAI - Agnieszka Mikulec
nauczycielka skierowana przez ORPEGW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ