SWP

   Kazachstan
 2021-05-03 MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI POLONII W KARAGANDZIE

Bardzo ważną rolę w działalności Karagandyjskiego Stowarzyszenia Polaków „Polonia” odgrywa modlitwa. W niedzielę, 2 maja przedstawiciele karagandyjskiej Polonii spotkali się na wspólnym nabożeństwie w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Mszę św. w intencji Polonii i Polaków mieszkających poza granicami Polski, a zwłaszcza w Kazachstanie odprawił ks. Przemysław Męch MIC.

Modliliśmy się za Polaków oraz za Polonię w różnych częściach świata, aby w obliczu trudności znajdywali oparcie w wierze i bliźnich.
Wspominamy w modlitwie także tych, którzy 85 lat temu w wyniku stalinowskich represji zostali deportowani do Kazachstanu.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Karagandyjskie Obwodowe Stowarzyszenie Polaków "Polonia"W przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ