SWP

   Rumunia
 2021-06-11 Z WIZYTĄ NA BUKOWINIE

Od dziś 11 czerwca do niedzieli 13 czerwca, Ambasador RP w Bukareszcie JE Maciej Lang wraz z konsulem Jarosławem Szkirpanem, Natalią Mosor – dyrektor Instytutu Polskiego w Bukareszcie, Krzysztofem Grabowskim – przedstawicielem polskiego środowiska biznesowego w Rumunii oraz delegacją Polskiego Kontyngentu Wojskowego stacjonującego w Krajowej na czele z dowódcą – majorem Wojciechem Kuflińskim odbywają oficjalną wizytę na Bukowine.

Wizyta rozpoczęła się dzisiaj, 11 czerwca, kiedy to Ambasador RP w Bukareszcie wraz z delegacją i prezesem Związku Polaków z Rumunii, posłem Gerwazym Longherem spotkał się z władzami miejskimi i wojewódzkimi: przewodniczącym Rady Wojewódzkiej Gheorghe Fluturem, wojewodą suczawskim Iulianem Cimpoeșu i wiceburmistrzem Suczawy Lucianem Harșovschim. Podczas oficjalnego spotkania omówiono różne aspekty współpracy.

Następnie Ambasador RP w Bukareszcie wraz z delegacją odwiedził siedzibę Związku Polaków w Rumunii w Suczawie, gdzie ambasador wpisał się do Książki Pamiątkowej.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Związek Polaków w RumuniiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104484 OSÓB