SWP

   Peru
 2019-10-29 "POLSKIE JADŁO" W LIMIE

Impreza z 20 października przejdzie do historii dzięki wielkiej frekwencji, różnorodności i obfitości serwowanych potraw, doskonałej organizacji oraz bardzo milej i rodzinnej atmosferze. W ogrodach Ambasady Rp w Limie miał miejsce tradycyjny, coroczny konkurs „Polskiego Jadła”. To już VI edycja tego wydarzenia, jak zawsze ciesząca się dużą popularnością wśród miejscowej Polonii, której organizatorem było stowarzyszenie rodzin polsko- peruwiańskich Dom Polski. Dzięki takim inicjatywom Polonia w Peru ma możliwość podtrzymywania polskiej tradycji i szerzenia rodzimych zwyczajów.

Była to niezapomniana niedziela, pełna uśmiechów, przyjaźni i towarzystwa. Potrawy, których można było skosztować, podzielone zostały na trzy kategorie.

W kategorii przystawka między innymi znalazła się, domowa zupa pomidorowa z makaronem, ponadto sałatka z czerwonej kapusty, klasyczna polska sałatka jarzynowa czy zapiekanka kalafiorowa.

Danie główne to m.in bigos, kluski śląskie w sosie pieczarkowym placki ziemniaczane i pierogi.

Zaś na Deser przygotowano ciasto truskawkowe, szarlotki, sernik ryż z jabłkami.

Nie było łatwo zdecydować, na które dania głosować, ponieważ wszystkie były pyszne, ale ostateczne wyniki w każdej kategorii były następujące: zupa pomidorowa z makaronem, bigos i ciasto truskawkowe. Druga nagroda była dla sałatki z czerwonej kapusty, kluski śląskie w sosie pieczarkowym i jabłecznik. Trzecia nagroda przypadła typowej polskiej sałatce jarzynowej, plackom ziemniaczanym i ryż z jabłkami.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Dom Polski - Asociación de familias peruano-polacas en Perú / Ambasada RP w LimieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3104687 OSÓB