SWP

   Indonezja
 2019-12-07 Polski bocian Kajtek w indonezyjskim ZOO

Bocian. Nieodłączny symbol polskiej wiosny. Któż go nie zna? Chętnie rysują go dzieci, pojawia się w literaturze, opowieściach, piosenkach. Symbol szczęścia i zamożności. Nie mogliśmy sobie odmówić poinformowania Państwa, że 29 listopada 2019 roku odbyło się uroczyste nadanie imienia polskiemu bocianowi w ZOO w Batu/Malang w Eco Green Park, który jest częścią kompleksu Jawa Timur Park Group.

Dzięki zaangażowaniu dyrektora EGP p. Mariusza Lecha jawajskie ZOO współpracuje od lat z ogrodami zoologicznymi w Polsce. Uroczystość nadania imienia zgromadziła właścicieli JTP Group, przedstawicieli lokalnych władz, dziennikarzy oraz pracowników ZOO.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ambasada RP w DżakarcieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ