SWP

   Rosja
 2019-12-18 VOX POLONICA PETROPOLITANA

W dniu 16 grudnia, w godzinach porannych rozpoczął się IV Rosyjsko – Polski Konkurs Organowy o nagrodę Petersburskiej Regionalnej Kulturalno-Oświatowej Organizacji Społecznej "Polska Macierz Szkolna": VOX POLONICA PETROPOLITANA

Organizatorzy: Parafia św. Stanisława, Petersburska Regionalna Kulturalno-Oświatowa Organizacja Społeczna "Polska Macierz Szkolna", Sankt Petersburskie Państwowe Konserwatorium im. Mikołaja Rimskowo-Korsakowa.

W IV Konkursie uczestniczy 8 młodych organistów z Rosji i trzech z Polski. Koncert galowy laureatów konkursu odbędzie się w dniu 21 grudnia (w sobotę) o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!

***

Od kilku lat parafia św. Stanisława w Petersburgu przy współpracy z różnymi organizacjami polonijnymi, w tym roku z Petersburską regionalną kulturalno-oświatową organizacją społeczną "Polska Macierz Szkolna" (przewodnicząca Władysława Pawłowska), a także Sankt Petersburskim Państwowym Konserwatorium, im. Nikołaja Rimskowo-Korsakowa organizuje Rosyjsko – Polski Konkurs Organowy «VOX POLONICA PETROPOLITANA». Od 16 do 21 grudnia 2019 roku odbędzie się jego IV edycja.

Głównym celem organowego konkursu jest popularyzacja polskiej organowej muzyki w Rosji i jej promowanie. Jest to konkurs dla młodych organistów z Rosji i Polski wieku od 18 do 30 lat. Do wzięcia udziału w Konkursie są uprawnieni studenci wyższych uczelni muzycznych z Polski i z Rosji uczący się na profilowych katedrach.

Nagrodę „Vox Poloniсa Petropolitana” w formie koncertu solowego w kościele św. Stanisława w sezonie 2020-2021 przyznaje proboszcz parafii ks. Krzysztof Pożarski. Nagroda ta może być przyznana tylko jednemu uczestnikowi.

Komitet organizacyjny konkursu: Przewodniczący komitetu organizacyjnego: proboszcz parafii św. Stanisława w Petersburgu – ks. Krzysztof Pożarskim, sekretarzem konkursu została Lilia Kuzniecowa – wykładowca w Sankt Petersburskiej Szkole Muzycznej im. Rimskiego-Korsakowa.

Tytuły międzynarodowych laureatów i dyplomantów konkursu przyznawane będzie przez profesjonalne jury, które będzie składać się z 5 osób:

- Przewodniczący jury: Daniel Zariecki, zasłużony artysta Rosyjskiej Federacji, profesor Sankt Petersburskiego Konserwatorium, kierownik katedry organu i klawesynu
Członkowie jury:
- prof. Mirosława Semeniuk-Podraza – profesor wydziału organów Akademii Muzycznej w Krakowie (Polska);
- Jurij Siemionow – wykładowca w Sankt Petersburskiej Szkoły Muzycznej im. Rimskiego-Korsakowa
- Andriej Kolomiejcew – starszy wykładowca katedry organu, klawesynu i carillonu na Petersburskim Państwowym Uniwersytecie.
- Olga Kotliarowa - organista koncertowy i solistka w zespole „Koncert Petersburga”.

Odpowiedzialny sekretarz jury: Natalia Michajłowa – wykładowca katedry organu, klawesynu i carillonu Sankt Petersburskiego Państwowego Uniwersytetu.

***

Uczestnicy konkursu / Список участников конкурса «VOX POLONICA PETROPOLITANA 2019»
1. Абдурашитова Алие (Санкт-Петербург)
2. Капала Якуб (Kapala Jakub, Краков)
3. Касимов Иван (Санкт-Петербург)
4. Котова Виталия (Нижний Новгород-Санкт-Петербург)
5. Мазиарц Пётр (Maziarz Piotr, Краков)
6. Малева Елена (Санкт-Петербург)
7. Мартюшов Андрей (Санкт-Петербург)
9. Патрушин Александр (Санкт-Петербург)
10. Пламенев Владислав (Санкт-Петербург)
11. Табакова Екатерина (Москва)
12. Токаренко Марина (Краков)


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Krzysztof Christopher PozarskiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ