SWP

   Polska
 2020-06-03 KONCERT CHWAŁY on-line 2020!

Zbliżamy się wielkimi krokami do jednego z najważniejszych wydarzeń tego roku jakim jest BOŻE CIAŁO! Ten rok jest dla nas wszystkich szczególny, ponieważ przez panującą epidemię udział wielu osób w uroczystych procesjach jak to bywało w poprzednich latach będzie bardzo ograniczony.

W związku z tym Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON wraz z Parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie wychodzi z inicjatywą i zgodnie z tym o co prosił nas Święty Jan Paweł II "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" zaprasza na organizowany WIELKI KONCERT CHWAŁY !!!, który będzie transmitowany on-line przez Internet w Święto Bożego Ciała o godzinie 20.00. Koncert będzie można obejrzeć przez profil na Facebooku Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie oraz przez profil Zespołu Muzycznego SYJON.

Wydarzenie będzie miało charakter szczególnej pomocy na płaszczyźnie duchowej. W okresie wzmożonej izolacji i niepokoju, Święto Bożego Ciała przypomina nam o cudownej mocy Chrystusa, którego Ciało i Krew my sami przyjmujemy poprzez Komunię Świętą. Pragnieniem organizatorów jest dotrzeć do jak największej ilości osób spragnionych modlitwy i uwielbienia Pana Boga. Ponadto muzyczne uwielbienie ma dawać nadzieję i wzmacniać ducha narodu. Koncert będzie kultywował tradycję i kreował nowe wartości kultury muzycznej. Śpiewanie najpiękniejszych pieśni religijnych będzie tworzyło wyjątkowy klimat wieczoru Bożego Ciała.

Koncert Chwały Patronatem Honorowym objął Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś.

Koncert odbędzie się przy zachowaniu obowiązujących przepisów epidemicznych.

Pragniemy, żeby w tym radosnym dziękczynieniu wzięło udział jak najwięcej osób spragnionych uwielbienia Pan Boga.
Serdecznie zapraszamy do duchowego uczestnictwa w Koncercie Chwały!

Organizatorzy:
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie
http://parafiaparzno.com/
Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON
https://bsmmch-syjon.pl/

Oprawa muzyczna koncertu:
Zespół Muzyczny SYJON
https://www.facebook.com/zespol.syjon

Patronat medialny
Polonijna Agencja Informacyjna
https://www.facebook.com/PolonijnaAgencjaInformacyjna/


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJONW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ