SWP

   Francja

 2020-12-02 POSPRZĄTAŁEŚ? MOŻESZ CZEKAĆ NA MIKOŁAJA

Mikołaju, Mikołaju dzieci Ciebie wyglądają. Już czekają na prezenty, kiedy do nas przyjdzie Święty? To dobre pytanie. Zazwyczaj przychodzi do grzecznych dzieci. Takich, co to umieją po sobie posprzątać. I tymi dwoma zagadnieniami zajmowano się w paryskiej polskiej szkole Ecole Nova Polska.

Ecole Nova Polska

Ecole Nova Polska w Paryżu to pierwsza tego typu inicjatywa edukacyjna adresowana do dzieci, młodzieży i dorosłych, dla których ważne są język, historia, kultura i sztuka polska. Profil szkoły opiera sie na jednoczesnym przekazywaniu treści programowych związanych z językiem polskim i historią Polski a także szeroką edukacją kulturalno-artystyczną.

Od roku 2014 przy Ecole Nova Polska działa pierwsza we Francji Polska Szkoła Muzyczna. Ecole Nova Polska to jednak przede wszystkim wspólnota dzieci, rodziców i nauczycieli, którzy Polskę noszą głęboko w sercu i którzy Polakami czują się także tutaj w Paryżu.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ecole Nova PolskaNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13702733 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów