SWP

   Ukraina
 2021-01-26 PREZENT OD PIERWSZEJ DAMY RP

Wszyscy lubimy miłe niespodzianki a takie, którą sprawia Pierwsza Dama RP szczególnie zapadają w pamięć. Uczniowie i nauczyciele Odeskiej Szkoły nr 121 za pośrednictwem Konsul Generalnej RP w Odessie p. Katarzyny Sołek otrzymali list, który do nich nakreśliła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Do listu dołączony był spory pakiet książek.

Na zestaw składają się lektury na poziomie szkoły podstawowej i licealnej oraz pozycje literatury współczesnej, wśród których nie mogło zabraknąć książek polskiej noblistki Olgi Tokarczuk.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Konsulat Generalny RP w OdessieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ