SWP

   Australia
 2021-02-22 Pierwsze po wakacjach spotkanie z dziećmi w klasach

W sobotę 6-go lutego zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny w Polskiej Szkole Sobotniej w Macarthur. O godzinie 9:00 rano w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia w Eagle Vale została odprawiona Msza Święta w intencji uczniów naszej szkoły. Pod przewodnictwem ks. Edmunda Budziłowicza modliliśmy się wspólnie o Boże błogosławieństwo dla całej naszej szkolnej społeczności.

Po zakończonej Mszy św. Pani Bernadeta Kawa przywitała wszystkich zebranych oraz przekazała kilka ważnych informacji dotyczących działania placówki. Ostatnim punktem dnia było pożegnanie jednej z naszych wspaniałych nauczycielek - Pani Grażynki Pakulskiej, która z powodów osobistych nie jest w stanie kontynuować nauczania w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym.

Dziękujemy Pani Grażynce za jej ciężką pracę i wsparcie, jakie okazała zarówno mi jak pozostałym nauczycielom w ciągu ostatnich dwóch lat. Droga Grażynko - jestem absolutnie przekonana, że​​Twoi uczniowie z sentymentem wspominać będą Twoja fantastyczną postawę i absolutnie wyjątkową etykę pracy oraz wszystkie niesamowite rzeczy, których nauczyli się w czasie lekcji w klasie. Z ogromną radością witamy nowego nauczyciela połączonej klasy IV, V i VI - Panią Barbarę Magolan. Pani Basia Magolan jest nauczycielem z wieloletnim stażem i doświadczeniem w pracy z dziećmi. Jestem głęboko przekonana, że będzie ogromnym wsparciem naszego zespołu.

Pierwsze po wakacjach spotkanie z dziećmi w klasach odbyło się w sobotę 13 lutego. Jakże miło było zobaczyć uśmiechnięte i opalone buźki dzieci, które z radością witały się nawzajem po długiej przerwie. Nasza szkoła wspiera nie tylko naukę języka ojczystego, ale także pracuje nad rozwojem pięknych przyjaźni, które tu się zawiązują.

Tego dnia nauczyciele przywitali swoje klasowe rodziny, po czym jak co roku przekazali dzieciom zasady zachowania się w klasie i w czasie przerw. Bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest naszym priorytetem.

Jedna z naszych mam – Pani Kinga Pacione, która na co dzień pracuje jako nauczyciel przedszkola, przyniosła tego dnia do szkoły makietę wulkanu i demonstrowała uczniom z młodszych klas symulowane wybuchy wulkanu. Ileż było okrzyków radości na widok wydobywającej się z wulkanu kolorowej lawy! Dzieci były naprawdę i szczerze zachwycone tą radosną i interesującą demonstracją. Pani Kinga przyniosła także do szkoły zalaminowane ilustracje legendy o „Smoku Wawelskim”. Dzieci z wielką uwagą wsłuchiwały się w przygody dzielnego szewczyka Dratewki i były absolutnie pod wrażeniem jego odwagi i pomysłowości w pokonaniu Smoka.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z pierwszego po wakacjach spotkania z uczniami w szkole oraz życzę gorąco nam wszystkim bezpiecznego i spokojnego roku szkolnego. Drodzy uczniowie - bądźcie gotowi i otwarci na kolejną, fascynującą podróż w nieznane. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzę, aby sobotnie poranki roku szkolnego 2021, były radosne, ale i pracowite. Systematyczność i ciężka praca doprowadzą was do sukcesu. Pamiętajcie także, że prawdziwym „bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, dobre słowo” i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej. Nauczycielom życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały wam dużo zadowolenia i radości. Niech każdy dzień przynosi wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu. Drodzy Rodzice - bez waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. W naszej szkole rola rodziców jest ogromna, a wasza pomoc niezbędna. Zadbajmy o to, aby na koniec roku wszyscy szczęśliwie dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!

tekst i zdjęcia Bernadeta Kawa


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Bumerang PolskiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3321320 OSÓB