SWP

   Argentyna
 2021-04-07 Wirtualny kurs języka polskiego

Stowarzyszenie "Asociación Civil Nueva Polonia" z miasta Córdoba uruchamia Wirtualny Kurs Języka Polskiego, który po raz pierwszy będzie prowadzony w formie cyfrowej. Kurs przeznaczony jest dla osób powyżej 16 roku życia, mówiących po hiszpańsku bez względu na miejsce zamieszkania i bez znajomości języka polskiego.

Poziom dla początkujących tego kursu będzie odbywał się co tydzień we wtorki od 20:00 do 21:00. i jest programowany w ciągłości trzech poziomów podyktowanych w trzech kolejnych latach. Chociaż wirtualny kurs języka polskiego dla początkujących zaczął 6 kwietnia, zapisy dalej są otwarte.

Kurs poprowadzony jest przez Pana Víctora Eduardo Bustosa, profesora i tłumacza przysięgłego, absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z ponad 25-letnim doświadczeniem w nauczaniu, Victor stale kształci się na kursach organizowanych przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz inne organizacje specjalizujące się w edukacji i upowszechnianiu języka i kultury polskiej. Ponadto był wielokrotnie wzywany jako przedstawiciel Argentyny do udziału w Radzie Oświaty Polonijnej organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

O NOWEJ POLSCE

Stowarzyszenie "Asociación Civil Nueva Polonia" powstało w 2012 roku w mieście Córdoba, w samym sercu Argentyny, formalizując pracę, którą grupa osób wykonywała już od 2009 roku. Jest dobrowolne i otwarte dla wszystkich osób bez względu na pochodzenie. pochodzenie etniczne, wiek, płeć lub religię. Jego głównym celem jest upowszechnianie kultury polskiej w Argentynie oraz kultury argentyńskiej w Polsce i na świecie. Wśród realizowanych działań znajdują się kursy języka polskiego na różnych poziomach. Kursy odbywają się rok po roku i rozwijane są w ramach bezpośrednich zajęć, które ze względu na pandemię wirusa COVID-19 musiały zostać przerwane.

Zapisy i informacje:

+54 9 351 751-5334

nowapolonia.arg@gmail.com

https://www.facebook.com/AsociacionNuevaPolonia

https://www.facebook.com/nowa.polonia

https://twitter.com/NowaPolonia

https://www.instagram.com/nowapolonia/


Tłumaczenie: Víctor Eduardo Bustos


Agustina Giraudo Sniechowski - Leandro Acosta
Comunicación Institucional y Prensa
Asociación Civil Nueva Polonia


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ