SWP

   Kanada
 2021-06-16 Szkoła św. Bazylego na drugiej pozycji w prowincji Alberta

W kwietniu bieżącego roku, uczniowie szkoły św. Bazylego uczestniczyli w zawodach sztuki kulinarnej zorganizowanych przez Skills Canada Alberta.

Weronika C., Eleasha M, i David S. popisali się nie lada talentem kulinarnym, a Alina Kalyta klasyfikując się na drugiej pozycji w prowincji zdobyła srebrny medal. Wieść ta szybko dotarła do lokalnych środowisk, które pośpieszyły z gratulacjami dla Aliny i pozostałych uczestników. Piekarnia „Bałtyk” podarowała Alinie przesmaczny tort, Rycerze Kolumba ufundowali nagrody dla uczestników tego konkursu, a Polski Konsulat Generalny w Vancouver przesłał Alinie Dyplom Uznania.

Uroczystość wręczenia nagród w szkole św. Bazylego odbyła się 10 czerwca, 2021. Z tej okazji szkołę odwiedzili pani Ashley Carlyle – koordynator zawodów oraz pan Terry Harris, członek zarządu w Skills Canada Alberta i reprezentant kuratorium szkolnego (SCA Board Member and Ward 71 Catholic School Trustee), którzy osobiście pogratulowali wszystkim uczestnikom konkursu i wręczyli Alinie srebrny medal.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polonia Edmonton NewsW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3540055 OSÓB