SWP

   Turcja
 2021-09-07 Wyprawa „Jelczem w Himalaje” zawitała do Ankary

W 50. rocznicę pierwszej wyprawy samochodem ciężarowym Jelcz do Hindukuszu, członkowie ekspedycji „Jelczem w Himalaje” dotarli do Ankary.

Uczestnikami projektu są Maciej Pietrowicz, Arkadiusz Peryga, Ryszard Włoszczowski oraz Dariusz Majewski. W trakcie podróży do Nepalu, która rozpoczęła się 21 sierpnia br. w Jeleniej Górze, śmiałkowie zamierzają pokonać historycznym pojazdem Jelcz ponad 10 000 km. Celem projektu jest upamiętnienie dorobku polskiego himalaizmu oraz warunków w jakich organizowano wyprawy wysokogórskie w latach 70 i 80 ubiegłego wieku.

We współpracy z Ambasadą RP w Ankarze uczestnicy projektu zrealizowali 31 sierpnia br. wystawę poświęconą dokonaniom polskich himalaistów, którą można było podziwiać w ogrodach placówki.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675880 OSÓB