SWP

   Węgry
 2021-09-15 Żywa lekcja polsko-węgierskiej historii

14 września uczniowie Ogólnokrajowej Szkoły Polskiej na Węgrzech uczestniczyli w żywej lekcji polsko-węgierskiej historii, wraz ze swoją nauczycielką, złożyli symboliczną wiązankę kwiatów przy tablicy upamiętniającej przybycie pierwszych polskich uchodźców wojennych na Węgry w 1939 roku, a znajdującej się na podwórcu OSP nieopodal siedziby szkoły.

Na centralnej części tej tablicy, poniżej herbów Polski i Węgier widnieją m.in. słowa:

„Pamięci ponad stu tysięcy polskich uchodźców, którzy w latach 1939-44 znaleźli schronienie na gościnnej węgierskiej ziemi, a także węgierskich braci, którzy przyjęli ich pomimo zawieruchy II wojny światowej”.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Głos Polonii / fot. OSP na WęgrzechW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3540110 OSÓB