SWP

   Czechy
 2021-09-16 Dzień Polski w Pradze

W sobotę 4 września 2021 r. odbył się Dzień Polski, tradycyjna impreza promocyjno-kulturalna dla szerokiej publiczności organizowana przez Instytut Polski w Pradze i Ambasadę RP w Pradze.

Od kilku lat w okresie letnim w reprezentacyjnych ogrodach Pałacu Fuerstenbergów, w którym siedzibę ma Ambasada RP w Pradze, odbywają się koncerty, zabawy dla dzieci, promocje polskich regionów, targi kulinarne i inne atrakcje mające zaprezentować potencjał turystyczny i kulturalny Polski.

Na program tegorocznego Dnia Polskiego złożyły się: koncerty polskich zespołów: „Chwila Nieuwagi" oraz „Prusinowski Kompania", prezentacje województwa dolnośląskiego i podlaskiego, prezentacja Wrocławia, prezentacja programu turystycznego Bedekr-Polska, który od jesieni będzie pokazywany na antenie czeskiej telewizji, targi gastronomiczne, mobilne laboratorium chemiczne EDUbus – atrakcja dla dzieci przygotowana przez głównego partnera i sponsora wydarzenia, firmę ORLEN-Unipetrol, akcja „Jabłonki", kino letnie – we współpracy ze stowarzyszeniem „3 kino" plenerowy pokaz filmu „Każdy ma swoje lato" reż. Tomasza Jurkiewicza oraz stoisko promocyjne IP.

Wg szacunków organizatorów, ogrody ambasady odwiedziło ponad 2 tys. osób.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ambasada RP w Pradze / Fot: Marta BorowieckaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3674925 OSÓB