SWP

   Litwa
 2021-09-16 NARODOWE CZYTANIE W GIMNAZJUM J.I. K W WILNIE

Zainicjowane przez Parę Prezydencką RP Narodowe Czytanie „Moralności pani Dulskiej” odbyło się również wśród uczniów II i III klas Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie.

Wraz z polonistkami Renatą Slavinskienė i Joanna Szczygłowską uczniowie wcielili się w role bohaterów odczytując fragmenty utworu. Narodowe Czytanie nieprzerwanie rozwija się i przynosi wiele przyjemności, co jest widoczne na twarzach uczniów.

Przypominamy, że w 2022 roku będziemy wspólnie czytać „Ballady i Romanse” A. Mickiewicza.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w WilnieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675311 OSÓB