SWP

   USA
 2021-09-18 Pożegnanie lata na Polance Sokołów w New Britain

W niedzielę, 12 września, na Polance Sokołów w New Britain odbył się piknik pod hasłem „Pożegnanie lata”. Była to pierwsza większa polonijna impreza po wywołanej pandemią prawie dwuletniej przerwie i frekwencja dopisała, przerastając oczekiwania organizatorów.

Jedną z atrakcji pikniku był Festiwal Pierogów, z którego część dochodu przeznaczona zostanie na sfinansowanie udziału kontyngentu z centralnego Connecticut w Paradzie Pułaskiego, która przemaszeruje nowojorską 5. Aleją w pierwszą niedzielę października. Piknik był też okazją do zaprezentowania osób, które poprowadzą grupę z „Małej Polski” i okolic. Jednym z punktów programu była dekoracja laureatek konkursu Miss Polish America. Uczestnicy pikniku mogli też podziwiać występy artystyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain.

Wśród innych atrakcji warto wymienić różne konkursy, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych, między innymi konkurs lepienia pierogów na czas. Uczestnicy mieli też możliwość skosztowania typowo polskich potraw czy kupienia różnych pamiątek oraz wyrobów lokalnych artystów. Oczywiście nie mogło także zabraknąć muzyki do tańca, o którą zadbali niezastąpieni Daniel Band & Adama Chrola. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, a lato można uznać za pożegnane z przytupem!


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Biały Orzeł / Fot. Halina GłowackaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675907 OSÓB