SWP

   Włochy
 2021-09-18 Wizyta Pierwszej Damy w szkole w Rzymie

Drugiego dnia spotkania Prezydentów Państw Grupy Arraiolos w Rzymie Agata Kornhauser-Duda udała się do polskiej szkoły podstawowej.

Katolicka Szkoła Podstawowa prowadzona przez Kościół św. Stanisława B.M. w Rzymie działa od września 2009 r. Placówka prowadzi zajęcia w języku polskim zgodnie z uzupełniającym programem nauczania w zakresie ośmioletniej szkoły podstawowej dla uczniów polskich uczących się za granicą. W środę Małżonka Prezydenta zapoznała się z działalnością ośrodka, a obecnym na spotkaniu pedagogom i rodzicom podziękowała za wkład w podtrzymywanie tożsamości narodowej młodego pokolenia Polaków.

Na lekcjach języka polskiego oraz wiedzy o Polsce uczniowie mają możliwość pogłębienia znajomości języka ojczystego oraz zdobycia wiedzy z historii, geografii i kultury Polski. Ponadto szkoła uczy podopiecznych rzetelności, uczciwości i sumienności w wypełnianiu codziennych obowiązków, pomaga w zdobyciu umiejętności samodzielnego myślenia, wartościowania i świadomego kształtowania swojej drogi życiowej oraz przygotowuje do uczestnictwa w kulturze i życiu społecznym.

W środę rozmawiano o rozwijaniu w młodych ludziach poczucia tożsamości narodowej i językowej, wychowaniu uczniów w duchu tradycji narodowej oraz kształtowaniu postaw patriotycznych. Mówiono także o edukacji w czasie pandemii, skutkach izolacji społecznej, na które szczególnie narażeni byli młodzi ludzie i projektach pozaszkolnych, jak "Śladami polskimi w Rzymie". Pierwszej Damie towarzyszył Sekretarz Stanu w KPRP, minister Adam Kwiatkowski.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: prezydent.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675388 OSÓB