SWP

   USA
 2021-09-21 Grand Prix dla „Balu w operze" TEATRU NASZ

Spektakl TEATRU NASZ pt.: „Bal w operze" Juliana Tuwima zdobył Grand Prix na X Festiwalu Amatorskiego Ruchu Artystycznego FARA w kategorii spektakle międzynarodowe online. Andrzej Krukowski natomiast zdobył indywidualną nagrodę specjalną festiwalu.

Nagroda za sięgnięcie po arcydzieło XX-wiecznej literatury polskiej. Za kulturę słowa polskiego i niezwykłą wizję spektaklu. Za zabawę formą i dojrzałość w poszukiwaniu różnych form scenicznych. Jury doceniając zespołowość w realizacji spektaklu jednocześnie eksponuje indywidualne kreacje aktorów - czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

Andrzej Krukowski natomiast zdobył indywidualną nagrodę specjalną festiwalu za "wyróżniającą się pracę z zespołem, za ciekawe rozwiązania sceniczne oraz za szczególne zaangażowanie w spektaklu pt. “Bal w operze” jako: reżyser, scenograf, producent oraz aktor."Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni. To jest wspólny sukces tych wszystkich, którzy pracowali nad tym spektaklem w każdym jego momencie, w każdej kolejnej odsłonie. W naszej kategorii znalazły się zespoły teatralne z Kanady, Ukrainy i Niemiec. Ta wiadomość dodaje nam skrzydeł i nowego zapału do dalszej pracy artystycznej. Obecnie pracujemy nad spektaklem „Najdroższa" na podstawie poezji KK Baczyńskiego, Panem Cogito Z. Herberta, Bruno Schulzem i Pchłą Szachrajką Brzechwy - przekazali nagrodzeni aktorzy.


PAI


„Bal w operze" - J. Tuwima
Reżyseria, scenografia i produkcja - Andrzej Krukowski
Realizacja TV - Bodzio Miller
Montaż - Mirek Kierski
Studio nagrań - Mitch Bochnak
Asystent reżysera - Aldona Olchowska
Kostiumy - Jacek Maryla Pawlina

Zapraszamy do teatru!

Aldona Olchowska
TEATR NASZ


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: korespondencja dla PAI - Teatr NaszW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675774 OSÓB