SWP

   Czechy
 2021-09-22 2063 UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z POLSKIM JĘZYKIEM NAUCZANIA

2063 dzieci uczęszcza w tym roku szkolnym do polskich szkół podstawowych na Zaolziu, a w szkołach średnich kształci się w języku polskim kolejnych 372 uczniów.

Takie są dane, które opublikowało w czwartek Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie. Największą spośród 10 placówek oferujących pełne wykształcenie podstawowe jest Szkoła Podstawowa z Polskim Językiem Nauczania w Czeskim Cieszynie, gdzie w 20 klasach naukę pobiera 402 uczniów. Tam też rozpoczęło naukę najwięcej pierwszoklasistów – 38.

Wśród szkół zapewniających edukację dzieci tylko na pierwszym stopniu nauczania, czyli w klasach 1.-5., najwięcej dzieci liczy w tym roku szkolnym podstawówka w Bukowcu. Jest ich 41, a samych pierwszoklasistów – 11.

W roku ubiegłym statystyki prezentowały się następująco: 2073 uczniów w podstawówkach i 369 w szkołach średnich.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Głos.live / Fot. Agata KokotekW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675635 OSÓB