SWP

   USA
 2021-09-23 Pierwsza Dama RP w Naszej Unii

Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda odwiedziła siedzibę Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na Greenpoincie. To już druga wizyta Małżonki Prezydenta RP w budynku PSFCU przy 100 McGuinness Boulevard.

“Chciałam podziękować Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej za wspieranie tak wielu akcji charytatywnych. Zwłaszcza za wspieranie hospicjów w Polsce i chorych dzieci. Muszę powiedzieć, że te instytucje są ogromnie wdzięczne, bo je odwiedzam i wiem jak ważna jest dla nich ta pomoc” powiedziała Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda podczas wtorkowego spotkania z władzami i pracownikami w siedzibie PSFCU w Nowym Jorku. Towarzyszyli jej sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Adam Kwiatkowski oraz konsul generalny RP w Nowym Jorku, Adrian Kubicki. Pierwsza Dama towarzyszy Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie, który uczestniczy w Nowym Jorku w dorocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Po spotkaniu z władzami i pracownikami PSFCU, Pierwsza Dama przyjęła w siedzibie Naszej Unii 21 przedstawicieli Polonii ze Wschodniego Wybrzeża USA, którzy szczególnie wykazali się pomagając osobom potrzebującym (starszym, chorym, samotnym) w czasie pandemii COVID-19. "Dla mnie wszyscy Państwo jesteście bohaterami, bo narażaliście własne życie i zdrowie, aby pomagać innym" powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Wśród gości Pierwszej Damy RP byli m.in.: Agata Drogowska i Małgorzata Gruszecka (Polish Filmmakers NYC), Marek Wójcik (właściciel „Apteki Markowej” na Greenpoincie), Sławomir Letowski (właściciel „Karczmy” na Greenpoincie), Frank Semczyk (kierujący Pete McGuinness Senior Center), Eryka Volker (organizująca pomoc bezdmonym w SOS Homeless), księża: Grzegorz Stasiak i Łukasz Kleczka (parafia w Bayonne, NJ), Anna Kobylarz (organizująca pomoc w New Britain, Connecticut i okolicach) oraz przedstawicielki fundacji We See You (Marta Deren, Maria Kosiec, Barbara Trzcinka). Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa finansowała działalność charytatywną w najcięższym okresie pandemii COVID-19 w 2020 r. ze specjalnego funduszu pomocowego, który wyniósł 226 tys. dolarów.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polsko-Słowiańska Federalna Unia KredytowaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675772 OSÓB