SWP

   Japonia
 2021-10-01 Czytamy po polsku!

Konsul RP w Tokio przekazał polskie książki dzieciom ze Szkoły Polonijnej im. Janusza Korczaka w Tokio.

We wrześniu rozpoczęły się zajęcia w Szkole Polonijnej im. Janusza Korczaka, działającej przy Ambasadzie RP w Tokio. W ramach akcji „Czytamy po polsku”, Konsul RP Łukasz Osmycki wręczył uczniom polskie książki.

Szkoła Polonijna im. Janusza Korczaka przy Ambasadzie RP w Tokio powstała w lutym 2008 r. z inicjatywy Ambasady oraz środowiska polonijnego. Celem szkoły jest nauczanie języka polskiego oraz promocja kultury i tradycji polskiej. Została stworzona z myślą o dzieciach pochodzenia polskiego, a także tych, które miały kontakt z Polską i chciałyby uczyć się języka polskiego. Szkoła jest placówką, której działalność odbywa się pod nadzorem konsula RP oraz przy jego wsparciu finansowym i organizacyjnym.

Zajęcia w szkole są prowadzone w grupach (podziału dokonuje się ze względu na wiek i znajomość języka polskiego) przez wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli. Nauczanie jest dostosowane do możliwości uczniów i ma na celu w sposób przyjazny, poprzez zabawę i naukę zachęcać do mówienia, czytania i pisania w języku polskim. Szkoła zapewnia swoim uczniom bezpłatne podręczniki.

Obecnie do szkoły uczęszczają dzieci w wieku od 5 do 14 lat.

Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty w godzinach 14.00 - 17.00 w dzielnicy Nakameguro.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3837974 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów