SWP

   USA
 2021-10-13 Polski Dzień na Long Island

W niedzielę, 26 września, w centrum Lindenhurst Village na Long Island już po raz 21. odbyło się wielkie święto polskiej kultury. Organizatorem Polskiego Dnia była organizacja Polonia of Long Island, Inc.

Uczestników Polskiego Dnia powitały Urszula Brożek – prezes Polonia of Long Island i wiceprezes Marta Wesołowski. Gościem specjalnym był konsul generalny Adrian Kubicki. W celebracji Polskiego Dnia wzięli też udział przedstawiciele lokalnych władz: Rich Schaffer, Michael Lavorata, Kevin McCaffrey, Antonio A. Martinez i Jason A. Richberg. Gościem specjalnym był też bokser Adam Kownacki, który przeznaczył na aukcję charytatywną prowadzoną podczas imprezy dwie pary bokserskich rękawic oraz koszulkę z autografem.

O oprawę muzyczną zadbał DJ Danny. Na scenie pojawił się też zespół Lost in Staller, a zwieńczeniem wieczoru był koncert wspaniałego saksofonisty Krzysztofa Medyny.

Polskiemu Dniu jak zawsze towarzyszył szczytny cel, w tym roku podczas wydarzenia zbierano fundusze na stypendia dla polskich studentów, na pomoc dla potrzebujących dzieci w Afganistanie oraz pomoc dla rodzeństwa z Polski – Kubusia i Marceliny Wyrębskich, którzy w Chicago czekają na operację.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Biały Orzeł / Fot. Polonia of Long Island, Inc., KG w NYW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675931 OSÓB