SWP

   Uzbekistan
 2021-10-14 POLONIJNA MŁODZIEŻ NAGRODZONA

Radosław Gruk, Ambasador RP w Uzbekistanie wyróżnił młodzież aktywnie uczestniczącą życiu polonijnym. Nagrody rzeczowe i dyplomy za promowanie polskiej kultury otrzymali laureaci międzynarodowych konkursów:

Roman Jastrubieniecki, autor komiksu „Wyścig z czasem” – laureat międzynarodowego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, który zorganizowało Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Nagrodzony komiks znajdzie się na jesiennej wystawie w Centrum Edukacyjnym IPN im. J. Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie.

Alan Turchanow - laureat w „Konkursie na Portret Mikołaja Kopernika”, organizowanym przez The Portrait Foundation Barbary Hamilton, PUNO - Polish University Abroad oraz Polską Macierz Szkolną w Wielkiej Brytanii. Praca młodego Polaka z Uzbekistanu została wybrana spośród 510 nadesłanych prac z całego świata!

Alicja Dmitruk oraz Amalia Czawkina, laureatki XII edycji konkursu „Być Polakiem”. W ścisłym finale znalazły się pokonując przeszło 870 uczestniczek i uczestników z 38 krajów! Alicja w rymowanej formie przedstawiła swoją fascynację polskimi tradycjami, natomiast Amalia poszukiwała inspiracji w biografiach polskich kobiet - uczonych. Nagrodą główną dla obu dziewcząt będzie wyjazd do Polski i pierwsze spotkanie z Ojczyzną przodków!

Denis Sotnikov - zdobywca II miejsca w międzynarodowym konkursie zaśpiewajmy.pl zorganizowanym przez Narodowe Centrum Kultury

Osobne podziękowania od ambasadora zostały złożone na ręce Pani Agnieszki Mikulec, nauczycielki j. polskiego skierowanej przez ORPEG do Uzbekistanu, wspierającą polonijną młodzież w rozwijaniu jej pasji.

Wszystkim uczestnikom poniedziałkowego spotkania serdecznie pogratulowano, życząc kolejnych sukcesów w rozpoczętym roku szkolnym 2021/2022r. i zaproszono do wysłuchania piosenki "Sen o Warszawie" w interpretacji laureata Denisa Sotnikowa (sł. Marek Gaszyński, muz. Michael Colombier)
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w Taszkencie
autor zdjęć: Anton PieśniaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838067 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów